Advent 2016

Advent ve školce
Adventní čas ve školce jsme zahájili pečením perníčků a samozřejmě přípravou vystoupení na mikulášskou besídku. Letošní program byl celý ve znamení sněhuláků. Děti trénovaly s plným nasazením, rytmické písničky a tanečky je ani trochu neomrzely. Školku jsme si krásně vyzdobili zimní krajinou, vločkami a sněhuláky na všechny způsoby, máme je i v podobě adventního kalendáře.
V den příchodu Mikuláše do školky napadl dokonce sníh, což ještě znásobilo tu pravou zimní atmosféru. Díky vstřícným maminkám byly všechny děti v bílém, dokonalé sněhové vločky. Po skončení sněhulákového programu se ještě jako bonus na chvilku proměnily z vloček na čertíky, oprášili jsme si loňský taneček, se kterým se chystáme vystoupit na adventním koncertě v sokolovně. Podle síly potlesku se nepochybně všem divákům program líbil. Mikuláš děti odměnil nadílkou a děti všem na závěr rozdaly na ochutnání perníčky.
Hned druhý den ráno nás čekalo další překvapení, Barborka nám naplnila ponožky připravené na okně. Když jsme snědli nějakou tu dobrůtku, rychle jsme se připravili na cestu do Železného Brodu, kam jsme se jeli podívat na vánoční trhy do muzea Běliště. Prohlédli jsme si krámky, koupili si drobnost, ze všeho nejvíc děti zaujal dřevěný betlém. Pan řezbář o své práci zajímavě vyprávěl a názorně nám ukázal, jak se jednotlivá figurka tvoří.                                 Iva Jindráková

advent se školkou 1
advent se školkou 12
advent se školkou 15
advent se školkou 16
advent se školkou 17
advent se školkou 18
advent se školkou 20
advent se školkou 4
advent se školkou 21
advent se školkou 2
advent se školkou 3
advent se školkou 19
advent se školkou 5
advent se školkou 6
advent se školkou 7
advent se školkou 8
advent se školkou 9
advent se školkou 10
advent se školkou 11
advent se školkou 13
advent se školkou 14
logo

© Škola Huntířov