Jaro v družině

I přesto, že jsme si letošní zimy opět moc neužili, na jaro jsme se všichni už určitě těšili. Rychle jsme začali s přípravou výzdoby do oken. Nejdříve jsme si na žluto nabarvili archy papíru a poté sluníčka předkreslili. S vystřihováním nám pomohly maminky na školkové kavárničce a za to jim patří velký dík. Pak už zbývalo jen namalovat veselé obličeje a sluníčka se na nás smějí ze všech tříd.
Jeden z prvních teplých odpolední jsme využili k pěšímu výletu do Mukařova za papoušky. Papoušci Ara z velkých voliér byli asi ještě někde v zimním příbytku, ale spousta menších papoušků už hbitě poskakovala po kleci. Bílý Kakadu Pepík si nás zřejmě „pamatoval", protože nás hezky a zřetelně pozdravil: „Ahoj."
Nevynechali jsme ani Velikonoční trhy na Bělišti. Mimo nákupu velikonočních dekorací jsme se zaujetím sledovali výrobu skleněných zvířátek a ruční zdobení kraslic. Ve městě jsme se samozřejmě nezapomněli zastavit v cukrárně pro nějakou tu dobrůtku a cestou na autobus jsme si ještě stihli prohlédnout stavbu nového mostu.
Iva Jindráková

logo

© Škola Huntířov