Spani se SD

Na konci dubna čekalo prvňáky spaní ve školní družině. Vše začalo tím, že jsme objevili záhadný vzkaz od Kapitána Moří Pána, který nás žádal o pomoc při svém vysvobození. Měli jsme prokázat svou odvahu, zručnost a soudržnost.
U dveří na půdu ležela malá loďka, to bylo znamení. Co s ní? Kluci navrhli vyzkoušet ji hladině koupaliště. Všichni se vstřícně vystřídali při jejím řízení a nikdo ji neutopil.
Další obrázek na tajném dopise byl oheň. Hledáme tedy ohniště, dříví. Jsme úspěšní. U milých lidí si můžeme připravit večeři na ohni. Každý přiloží ruku k dílu. Naše topinky a polévka je prý to nejlepší jídlo v životě!
Velkým písmem je na dopise napsáno slovo ODVAHA. Jsme ve škole, už se setmělo, máme připravené pelíšky, ale chceme-li kapitána zachránit, čeká každého cesta temnou chodbou jen s malinkým světýlkem. Všichni prvňáci jsou nebojsové.
Na konci dobrodružství vyprávím příběhy. A ještě, a ještě další.... Dobrou noc.
Noc je klidná a ráno jasné. Tajemný dopis prostě zmizel, místo něho každý z kluků objevuje své jméno na diplomu potvrzujícím jeho odvahu, zručnost i soudržnost. Kapitán je zachráněn. Máme radost. Ahoooj a šťastnou plavbu!
Za družinové kormidlo Kamila S.

dostali jsme vzkaz
dáme hlavy dohromady
řídíme loď
příprava večeře
jde nám to
to vše uvaříme
topinky
nejlepší polévka na světě
na cestě do školy
odvahu jsme prokázali
vyprávění
dobrou noc
diplom od kapitána
logo

© Škola Huntířov