Spani se SD

Na konci dubna čekalo prvňáky spaní ve školní družině. Vše začalo tím, že jsme objevili záhadný vzkaz od Kapitána Moří Pána, který nás žádal o pomoc při svém vysvobození. Měli jsme prokázat svou odvahu, zručnost a soudržnost.
U dveří na půdu ležela malá loďka, to bylo znamení. Co s ní? Kluci navrhli vyzkoušet ji hladině koupaliště. Všichni se vstřícně vystřídali při jejím řízení a nikdo ji neutopil.
Další obrázek na tajném dopise byl oheň. Hledáme tedy ohniště, dříví. Jsme úspěšní. U milých lidí si můžeme připravit večeři na ohni. Každý přiloží ruku k dílu. Naše topinky a polévka je prý to nejlepší jídlo v životě!
Velkým písmem je na dopise napsáno slovo ODVAHA. Jsme ve škole, už se setmělo, máme připravené pelíšky, ale chceme-li kapitána zachránit, čeká každého cesta temnou chodbou jen s malinkým světýlkem. Všichni prvňáci jsou nebojsové.
Na konci dobrodružství vyprávím příběhy. A ještě, a ještě další.... Dobrou noc.
Noc je klidná a ráno jasné. Tajemný dopis prostě zmizel, místo něho každý z kluků objevuje své jméno na diplomu potvrzujícím jeho odvahu, zručnost i soudržnost. Kapitán je zachráněn. Máme radost. Ahoooj a šťastnou plavbu!
Za družinové kormidlo Kamila S.

logo

© Škola Huntířov