Květen ve škole

Květen se školou
Děti si květen opravdu užily.
Na doporučení místních včelařů školu oslovila paní Yveta Svobodová, která přišla do školy dětem o včelaření povyprávět a společně si vyrobily svíčku z litého vosku. Dalším pokračováním celoročního projektu zaměřeného na rozvoj čtenářství bylo autorské čtení. Spisovatel pan Petr Holán přivezl dětem představit svou poslední pohádkovou knížku a samozřejmě nechyběla ani kamarádka Kvída.
Díky složení školní třídy bylo jasné, že Mistrovství světa v ledním hokeji bude předmětem našeho zájmu... O přestávkách probíhaly bouřlivé diskuze o hráčích a výsledcích utkání a všichni jsme se shodli na tom, že Jágr je prostě bůh. Jak vypadá výstroj hokejisty a proč vydrží takové rány, jsme se dozvěděli při besedě s panem Mirkem Kopeckým.
Květen byl také pohádkový. Každá třída sehrála své originální zpracování pro ostatní ročníky. Určitě naše minidivadla jsou skvělou přípravou, abychom si užili i velká představení v jabloneckém divadle. Tentokrát to bylo vystoupení Naivního divadla – Kapela jede. Na dopoledne v Jablonci jsme si naplánovali ještě návštěvu Muzea hraček.

logo

© Škola Huntířov