Ještěd a okolí

Čtenářský výstup na Ještěd byl všemi dětmi úspěšně dokončen, a tak už nás čekal výstup opravdový. Ve čtvrtek ráno jsme tedy s dětmi vzali batohy na záda a vyrazili jsme do Liberce, kde nás tramvaj zavezla až pod samotný Ještěd. Stačilo už jen kousek popojít a před námi se tyčil prudký kopec. Ten jsme s dětmi zdolali pomocí lanovky, která nás vyvezla na vrchol hory.
Nahoře jsme si vše důkladně prohlédli a užívali si netradiční pobyt mezi mraky. A když jsme se posilnili svačinkami, vydali jsme se lesní cestou zpět dolů, až k naučné stezce – Hravé putování ještědským lesem, která nás zavedla do nedalekého Ostašova. Během cesty se děti seznámily s místními rostlinami a živočichy a zvládly splnit i několik zajímavých úkolů.
V Ostašově jsme nasedli na autobus, který nás zavezl k vlakovému nádraží, kde jsme využili chvilku času a pochutnali si na zmrzlině. Vlakem jsme pokračovali do Jablonce, kde nás čekalo zastavení v Tyršových sadech. Děti dojedly poslední zásoby z batůžků a přeměnily místní pískoviště na přehlídku malých Ještědů. A to byl úplný konec našeho výletu a my už jen nasedli na poslední autobus, který nás všechny zavezl zpátky domů do Huntířova.            Veronika Schovánková

čekáme na lanovku
už se vezeme
a jsme nahoře
svačina na Ještědu
dítě z Marsu a naše děti...
dobrodružný sestup
na stezce 1
na stezce 2
jahodové občerstvení
na stezce u motýlů
v Ostašově
zpátky v Jablonci 1
zpátky v Jablonci 2
pohoda
spokojenost...
logo

© Škola Huntířov