Třetí adventní týden

Třetí adventní týden jsme v pondělí zahájili tvořením. Pracovali jsme se šiškami, vatou a s barevným papírem. Vznikly bílé chlupaté kuličky - sovičky. Děti zahrály na piano několik koled a dalších písniček podle vlastního výběru.
V úterý jsme dokončili přáníčka a dopsali jsme do nich text. Potom jsme se „vydali" na daleký sever, kde žijí lední medvědi. Příběh o ledních medvědech nám například odpověděl na otázky, jak chlupáči žijí, co jim chutná a že dokážou ucítit potravu až na vzdálenost třiceti kilometrů. Pustili jsme se do tvoření a vznikly krásné zimní obrázky ledních medvědů v modrobílé kombinaci.
Ve středu jsme „navštívili" divadlo. Příběh „Skřítci záškodníci" nás zavedl do prostředí ledního hokeje a zlomyslných skřítků, kteří s radostí použili lano a lepící pásku k tomu, aby dělali neplechu. Všechno nakonec dobře dopadlo.....
Z barevných papírů si děti složily vánoční stromeček, který by mohl v podobě dekorace doplnit pěknou vánoční atmosféru.
Ve čtvrtek jsme pracovali s kartonem, gumičkami a tavnou pistolí a šikovné ručičky vytvořily hudební nástroj – kytaru, na kterou se dá brnkat.
Pátek byl náš poslední den ve škole před prázdninami. Užili jsme si ho dosyta.... Ochutnali jsme vánoční cukroví, zdobili jsme perníčky cukrovou polevou a dětem se velmi líbila fosforeskující mýdla. Dokonce nás, trošku předčasně, navštívil Ježíšek.... Dárků bylo pod stromečkem opravdu hodně. Společně jsme si je prohlédli a povídali si o nich. Po prázdninách je všechny vyzkoušíme....
Adventní čas ve škole nám utekl jako voda a Vánoce už tiše našlapují.
Tak šťastné a veselé.... Lída Krupčíková

pondělí (1)
pondělí (2)
pondělí (3)
pondělí (4)
pondělí (5)
úterý (1)
úterý (2)
úterý (4)
úterý (3)
úterý (5)
úterý (6)
středa (1)
středa (2)
středa (3)
středa (4)
středa (5)
středa (6)
středa (7)
středa (8)
středa (9)
středa
čtvrtek (2)
čtvrtek (3)
čtvrtek (1)
pátek (1)
pátek (2)
pátek (3)
pátek (4)
pátek (5)
pátek (7)
pátek (8)
pátek (10)
pátek (11)
pátek (12)
pátek (14)
pátek (15)
pátek (16)
pátek (17)
pátek (18)
pátek (19)
pátek (20)
pátek (21)
pátek (22)
pátek (23)
pátek (25)
pátek (26)
pátek (29)
pátek (31)
pátek (34)
pátek (35)
pátek (38)
pátek (39)
pátek (41)
pátek (44)
pátek (48)
logo

© Škola Huntířov