Projektový den

Na naší první větší výpravu jsme nevyrazili moc daleko, ale k vidění toho bylo víc než dost. Nejprve autobusem a pak vlakem jsme se přepravili do Dolánek u Turnova. Tady jsme si domluvili naučný program v Domě přírody a exkurzi na Dlaskově statku.
V Domě přírody se děti staly průvodci malého mimozemšťana a společně s ním se seznamovaly s rostlinami, zvířaty i památkami Českého ráje. Jedinečná interaktivní expozice dětem přiblížila celkem osm oblastí: od vzniku Země přes sopky a pískovcové skály až po les, louku, vodu a konečně i vliv člověka na přírodu Českého ráje... Vše provází sokol stěhovavý, který s dominantou hradu Trosky patří mezi hlavní symboly Českého ráje. Nejen vzpomínky, ale také nakoupené suvenýry budou dětem připomínat návštěvu Domu přírody.
Součástí Muzea Českého ráje v Turnově je národopisná expozice na Dlaskově statku, kam vedla naše další cesta. Nová výstava: „Zrození, svatba, smrt" děti provedla celým životem našich předků s jeho důležitými okamžiky – narození, dětství, dospívání, dospělost i stáří.
A to už nastal čas oběda a po náročném dopoledni i čas na odpočinek, který jsme mohli, díky pěknému počasí, strávit venku.     Sláva nazdar výletu!         Mirka Kopecká

před programem (1)
před programem (2)
DP přistál
stálá expozice (1)
stálá expozice (2)
stálá expozice (4)
stálá expozice (5)
stálá expozice (6)
stálá expozice (7)
stálá expozice (8)
malujeme, co se líbilo (1)
DP jde za dětmi (2)
DP ukazuje, co viděl (3)
DP ukazuje, co viděl (4)
DP ukazuje, co viděl (5)
DP prohlíží, co se líbilo (6)
utrácíme (1)
utrácíme (2)
Český ráj - cítíme(2)
Český ráj - cítíme (3)
Český ráj - stromy, listy (4)
Český ráj - stromy, listy(5)
Český ráj - stromy, listy(6)
společné zhodnocení (1)
společné zhodnocení (2)
na Dlaskově statku (1)
na Dlaskově statku (2)
na Dlaskově statku (3)
na Dlaskově statku (4)
na Dlaskově statku (5)
na Dlaskově statku (6)
na Dlaskově statku (7)
na Dlaskově statku (8)
na Dlaskově statku (9)
oběd
logo

© Škola Huntířov