Důležité informace

Informace o mateřské školce

Jsme venkovská jednotřídní mateřská škola, poskytující předškolní péči dětem až do jejich nástupu do první třídy. Velkou výhodou je možnost plynulého přechodu nových prvňáčků z naší školky do školy, kdy přejdou pouze přes chodbu, neboť jsme součástí společného zařízení. Snažíme se pro Vaše děti připravit pohodové a přátelské prostředí, kde se budou cítit dobře a bezpečně.

Co se učíme, jak si hrajeme

• pravidelně se hýbeme, tancujeme, cvičíme, chodíme na procházky
  • kreslíme, tvoříme, poznáváme blízké okolí i vzdálenější svět, přírodu, učíme o zvířátkách i o lidech
  • čteme a hrajeme si pohádky, hodně zpíváme, hrajeme si na muzikanty, učíme se básničky, učíme se správně vyslovovat, komunikovat
  • zdravě jíme, dodržujeme pitný režim, v klidu odpočíváme, relaxujeme
  • společně slavíme narozeniny a svátky dětí
  • pořádáme setkání ve školce, výtvarné dílny, výlety, navštěvujeme divadelní představení, setkáváme se s kamarády z jiných mateřských školek při společných hrách a sportování
  • učíme se nebát vody v lekcích plavání
  • pravidelně se fotografujeme

Co potřebují děti do školky?

• oblečení do herny
  • bačkůrky, které dětem nepadají, nesmekají se a mají světlou podrážku, aby nezanechávaly čáry na podlaze
  • oblečení na vycházku, pláštěnku a holínky – chodíme ven za každého počasí,
  • pyžamo,
  • náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tričko, punčocháče/tepláky)

Aby se všechno oblečení poznalo, je třeba, aby ho maminka označila – značkou nebo jménem – děkujeme.

Papírové kapesníky celoročně kupujeme z vybraných peněz od rodičů a děti je mají po celý den k dispozici.

Doplnění informací

1. Provoz mateřské školy je od 6:30 hodin do 16:00 hodin.
2. Děti se ráno scházejí od 6.30 do 8.00 hodin v herně mateřské školy.
3. Rodiče předají dítě učitelce, popřípadě ji informují o zdravotním stavu dítěte.
4. V 8:00 hodin se budova školy uzavírá.
5. V případě potřeby je po dohodě s učitelkou možný příjem dětí i v jinou dobu.
6. Odchod z mateřské školy je od 12,00 hodin do 12,15 hodin a dále po 14,50 hodině.
7. Dítě může předat a vyzvednout zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba.
8. Omlouvání dětí - nepřítomnost dítěte je třeba oznámit do 8:00 hodin. Při pozdější omluvě nebude již možné odečíst na ten den stravné.
9. Povinnost rodičů je hlásit změnu všech důležitých údajů: telefonního čísla, bydliště, apod.

10 základních zásad pro rodiče:

1) doprovázím a vyzvedávám své dítě včas
2) označím dítěti všechny věci
3) omlouvám nepřítomnost dítěte včas
4) oblékám dítě přiměřeně dle počasí
5) nevodím do školky nemocné dítě
6) čtu nástěnky, informace i jídelníček
7) účastním se schůzek, besídek a akcí
8) s dítětem si o jeho pobytu ve školce povídám
9) prohlubuji návyky a dovednosti svého dítěte a slušné chování
10)spolupracuji se školkou, jsem svému dítěti vzorem a příkladem, ......