2 jsou víc než 1, šesté

Dva jsou víc než jeden – setkání šesté
Po delším odpočinku na Vánočních ostrovech se obě posádky opět setkaly, aby se společně vypravily na další cestu. Tentokrát nás čekala vědecká expedice na ledový ostrov. Vědecké týmy nejprve vyzkoušely, zda umějí táhnout za jeden provaz, vyzkoušely si, jak vznikají molekuly a shromáždily své dosavadní poznatky o pobytových znameních živočichů. Poté už se posilněny vydatnou svačinou vydaly na plavbu k ostrovu, kde žije tajemné zvíře. Nejtěžším úkolem dne bylo dopravit na ostrov bomby k rozbití ledovce (čtveřice musely spolupracovat, tak aby míček nespadl z kroužku), ještě horší pak byla cesta přes bažinu – posádku bylo třeba přepravit pouze po speciálních plovácích a bylo nutné vymyslet chytrou strategii, tak, aby se nikdo neutopil. Konečně nastal očekávaný okamžik a výprava se mohla pustit do hlubin lesa, kde nalezla pozůstatky po neznámých tvorech – kosti, ulity a další znamení o tom, že zde tito tvorové pobývají. Zpátky se úspěšní průzkumníci vrátili s informacemi a fotografiemi, které jim pomohly sestavit portrét tajemného tvora.
Během všech činností se znovu posílily kamarádské vazby mezi oběma partami dětí. Všichni zúčastnění si odnesli nejen spoustu zážitků, ale také zlepšili dovednosti nutné pro spolupráci, jakými jsou například sebeovládání, ohleduplnost a zodpovědnost.
Příště nás náš koráb zaveze na ostrov plný šikovných řemeslníků. Navštívíme přadlenu, skláře a truhláře přímo v jejich dílnách a vyzkoušíme, jaké by to bylo stát se jejich učedníky. Všichni se už moc těší.

Kateřina Pecinová

za jeden provaz
molekula čtyřmocná
jak zachránit celou posádku na ledových krách
tohle už jsem v lese viděla
základní výzkumnické dovednosti
opatrně - bomba je odjištěná...
bezproblémová spolupráce
přes bažinu po plovácích - strategie
skok na plovák
výprava do tajuplného lesa
nový živočišný druh
co nás čeká příště
logo

© Škola Huntířov