2 jsou víc než 1, druhé

Druhé setkání
Na další návštěvu kamarádů ze Čmeláka se děti moc těšily. Hned na začátku programu vzbudila jejich zvědavost velká tajemná truhla. Jenže ouha - tři bytelné zámky jsou uzamčeny a heslo neznáme! Přístupový kód si plavčíci museli zasloužit splněním několika úkolů, které prověřily jak jejich zručnost, tak znalosti o přírodě a také to, jak se znají navzájem. Konečně se podařilo zámek otevřít a z truhly se noří záhadná role papíru... Je to dopis! Děti z druhé školy nám posílají lodní poštou vzkaz! Dozvěděli jsme se, jak se naši budoucí kamarádi jmenují, co je baví a mohli hledat, co máme společného.
Další částí programu byla výroba lodního deníku, který bude mít podobu kapsáře. Vlastnoruční zdobení razítky, šablonami i přišitými prvky zaručí, že si ten svůj zaručeně poznáme!
Na závěr ještě připravíme záchranný kruh, na který zapíšeme pravidla správné plavby. Ta jsme si společně vymysleli a tak se nám budou snáze dodržovat. I když některá nám dají zabrat: nepošťuchujeme se..., neděláme zbytečně hluk... :-)
Teď ještě lodnická hymna a můžeme vyplout. Příští setkání, tentokrát už společné s dětmi ze ZŠ na Liberecké ulici v Jablonci, nás čeká už v úterý. Už se těšíme.
Plavbě zdar - A H O J !

K. Pecinová

Co máme společného
dopis od kamarádů
hlavně pohodlně...
hotové kapsáře
Je tam dopis..
jméno je hotové
lodní deník jako kapsář
odemykáme
otisk
pirátská značka
písnička na závěr
pomáháme si...
posloucháme...
šijeme...
tajemná truhla
záchranný kruh s pravidly plavby
zámek je na heslo
logo

© Škola Huntířov